Juttersmuseum Flora, Texel - review
TOP
Maritiem- en juttersmuseum Flora Texel
Dagje uit

Juttersmuseum Flora, Texel – review

Ben je op Texel en zoek je een unieke activiteit? Het Juttersmuseum Flora geeft je een boeiende kijk op de wereld van strandjutten. Of je nu geïnteresseerd bent in maritieme schatten, leuke uitjes zoekt bij slecht weer, of gewoon nieuwsgierig bent naar de verhalen achter gevonden voorwerpen, dit museum heeft voor ieder wat wils. In dit artikel lees je alles over wat dit museum zo bijzonder maakt en waarom het een must-visit is.

Roompot Kustpark Texel

Tijdens ons verblijf op Roompot Kustpark Texel, een fijne uitvalsbasis in De Koog, brachten we een bezoek aan het Juttersmuseum Flora. Het vakantiepark biedt comfortabele accommodaties, een zwembad, en ligt op een centrale locatie. Voor gezinnen met kinderen is het ideaal, dankzij de kindvriendelijke faciliteiten en de nabijheid van leuke activiteiten zoals het Juttersmuseum. Meer lezen? Ga dan zeker even naar het blog Roompot Kustpark Texel, review.

Juttersmuseum Flora, Texel

Ingang maritiem- en juttersmuseum Flora

Het Juttersmuseum Flora is een groot interactief en educatief familiemuseum, geschikt voor jong en oud en ligt midden in de prachtige natuur van Texel. Al bij aankomst zie je de nodige vondsten tentoongesteld staan. De kinderen konden niet wachten om naar binnen te gaan!

In het juttersmuseum ontdek je een unieke collectie van aangespoelde objecten, variërend van scheepsonderdelen tot mysterieuze voorwerpen met bijzondere verhalen. Het museum richt zich niet alleen op strandjutten, maar ook op maritieme geschiedenis en de impact van de zee op het eiland. En het leuke is dat het daarbij niet uitmaakt of het goed of slecht weer is. Het grootste gedeelte van het museum is namelijk overdekt.

Expositieruimtes Juttersmuseum Flora

Expositieruimte Juttersmuseum Flora

Goed om te weten is dat ook dit museum tegenwoordig een wintersluiting hanteert. Toen wij in 2015 een bezoek brachten aan Texel waren er veel bezienswaardigheden gesloten, maar was Juttersmuseum Flora nog wel geopend. Bijkomend voordeel was dat het er heerlijk rustig was. We hadden dan ook alle tijd om rustig met de kids rond te kijken en de gratis speurtocht te doen. De speurtocht leidde ons eerst rond over het buitenterrein, vervolgens kwamen we bij de expositieruimtes. Er zijn vijf verschillende ruimtes, ieder met een eigen deel van de tentoonstelling:

Joan Hodshon reddingsboot KNRM Texel
  1.  Is het hart van het juttersmuseum. Hier vind je een bonte verzameling van voorwerpen die in de afgelopen 80 jaar verzameld zijn. Er is ook een filmzaal aanwezig waar doorlopend een film getoond wordt.
  2. Heeft als thema “strandingen”: alle documentatie, foto’s en krantenartikelen van de gestrande schepen op de kust van Texel.
  3. Hier vind je wisselende exposities. Op het moment dat wij er waren was er een expositie over de containervaart.
  4. De jutterij: ook een ruimte vol met gejutte spullen van het Texelse strand. In de vakanties worden hier ook jutterspresentaties gehouden.
  5. Als laatste een ruimte voor de KNRM-Visserij-TESO: ook hier draait een (indrukwekkende) film over het werk van de KNRM.

Bron

Speeltuin

Kajuit speeltuin juttersmuseum Flora

De laatste expositieruimte komt uit op de speeltuin. Een prachtige ruimte waar eindeloos geklommen, geklauterd, geschommeld en gegleden kan worden. Er staat zelfs een kajuit met stuurwiel, goed voor de fantasie! De kinderen hebben zich hier in ieder geval goed weten te vermaken.

Restaurant

Natuurlijk sloten we af in het restaurant van juttersmuseum Flora. De kinderen met poffertjes, de man met tosti en ik met Texels gebak. De poffertjes waren zo op en de kinderen wilden toen nog een keertje naar de speeltuin. Dat kwam goed uit, dan kon ik de jongste nog even rustig voeden.

Mocht je een keer op Texel zijn, dan is een bezoek aan Juttersmuseum Flora wat mij betreft zeker een aanrader! Ben jij er al eens geweest? Hoe vond jij het?

In januari 2025 heb ik dit artikel aangepast om relevante informatie toe te voegen. Vond je dit artikel leuk om te lezen en wil je in de toekomst niks meer missen? Volg me dan ook op Facebook, Twitter, Instagram of Pinterest!

Gerelateerd

Afbeeldingen: persoonlijk archief 

Gera Stockschen

Op GeraRaakt.nl deel ik mijn ervaringen met het (gezins)leven dat mede door ADHD en autisme af en toe erg interessant is. Ik kan moeilijk stilzitten en heb veel interesses die ik graag tot op de bodem uitzoek. In steekwoorden omschrijf je mij het beste als: boekenwurm, blogger en levensgenieter. Wil je meer weten? Ga dan even naar de pagina Over mij.

«

»

what do you think?

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.